Wet dog food with beef

181 products

Find what you're looking for AI
This feature is still in development. Like humans, our digital assistant sometimes makes mistakes. Not sure? Our customer service team is happy to help.
  • Freds Gestoomd Vers Vlees Worst Kennelpack Rund Tarwe En Glutenvrij

    FREDS Fred's Steamed Fresh Meat Sausage Kennel Pack Beef - Wheat and gluten-free wet food - 10 x 900 grams

    Out of stock

    Freds Steamed Fresh Meat Sausage Kennel Pack Beef is a complete and high-quality dog food, packaged in a practical kennel pack containing ten 900-gram sausages. This food is made with easily digestible beef and chicken and offers your dog a tasty meal packed with essential nutrients. Thanks to its wheat-free and gluten-free composition, this food is perfect for dogs with food intolerances or sensitive stomachs. The sausages are steamed to optimally preserve both the natural flavor and nutritional value. With a balanced level of vitamins and minerals, this food supports the immune system and contributes to your dog's overall health. Why choose wet food? Wet food is rich in moisture and helps support hydration and digestion. The soft texture makes it easy to eat, ideal for dogs of all ages, and the rich flavor is irresistible even to the pickiest eaters. Steamed wet food like Freds Worsten offers the perfect balance of taste and nutrition, without artificial additives. Benefits of Fred's Steamed Fresh Meat Sausage Kennelpack Beef: Contains 30% beef and 65% chicken for a tasty and nutritious meal. Free from wheat and gluten, ideal for dogs with food sensitivities. Steamed to preserve flavor and nutrients. Supports the immune system thanks to a balanced vitamin premix. Kennel pack of 10 sausages, convenient for larger dogs or households with multiple dogs. Disadvantages of this product: Only 30% beef, which may be less appealing to some dogs who prefer more beef. Contains chicken, which is not suitable for dogs with a chicken allergy. Composition: 30% beef, 65% chicken. Analytical components: Crude protein: 17.8%, crude fat: 8.4%, crude fiber: 0.3%, crude ash: 3.8%, moisture: 69.7%, energy value: 1660 kcal/kg. Additives per kg: Vitamin A: 400,000 IU, Vitamin D3: 40,000 IU, Vitamin E: 3,500 mg, Vitamin K: 60 mg. Indulge your dog with the rich taste and high-quality nutrition of Fred's Steamed Fresh Meat Sausage Kennelpack Beef . Order easily via our wet food category . Looking for a dry alternative? Then check out our dry food .

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $43.89 $4.39/kg

  • Bf Petfood Organic Hond 100% Rund Blik

    BF PETFOOD BF Petfood Organic Dog 100% Beef - Organic and grain-free - 12x400 grams

    Out of stock

    BF Petfood Organic Dog 100% Beef is a premium, organically certified wet dog food. This food is made exclusively from 100% organic beef, sourced from sustainable, organic farmers. With ingredients such as 65% muscle meat, 25% heart, and 10% lungs, it offers a natural and nutritious meal, free from artificial additives. The food is steamed in its own juices for optimal flavor and nutrient retention. This wet food is completely grain-free and contains only a single source of animal protein, making it hypoallergenic and ideal for dogs with food sensitivities. Its high nutritional value promotes fullness, healthy digestion, and reduced stool volume. Furthermore, the food is free from artificial vitamins, binders, salt, sugar, and artificial flavors, colors, or preservatives. A unique bonus: this product is not only good for your dog, but also for the environment. The sustainable, carbon-neutral production and "no-waste" packaging made from recycled and recyclable materials make this food an environmentally friendly choice. Moreover, it's developed without animal testing, so you can confidently choose the well-being of both animals and the planet. Benefits of BF Petfood Organic Dog 100% Beef: 100% organic meat from sustainable sources Hypoallergenic and suitable for dogs with food sensitivities Grain-free, ideal for dogs with a grain allergy No artificial additives or binders Sustainable production and recyclable packaging Disadvantages of this product: Limited variety in protein sources for dogs that need variety Higher price compared to non-organic alternatives Compound: 100% organic beef (65% muscle meat, 25% heart, 10% lungs), steamed in its own juice. Analytical constituents: Moisture: 78.48%, crude protein: 13%, crude fat: 6.2%, crude fibre: 2.1%, crude ash: 0.59%. Give your dog a healthy, natural meal and contribute to a better environment with BF Petfood Organic Dog 100% Beef . Order today from our wet food category . Prefer a dry alternative? Discover our dry food .

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $56.61 $10.15/kg

  • Finnern Rinti Sensible Rind & Reis - 800 g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $3.80 $4.75/kg

  • Fleischeslust Fleischeslust Classic Lachs mit Rind - 400g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $4.04 $10.10/kg

  • 5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $0.91 $4.92/kg

  • Wild Dinner Gourmet-Wurst Rind mit Hokkaido

    Pet-Star Wild Dinner Gourmet-Wurst Rind mit Hokkaido

    Out of stock

    Wild Dinner Gourmet-Wurst - das Premium-Nassfutter für Ihren Hund nach 100% Lebensmittelstandard.Herkömmliches Nassfutter wird oft mit diversen minderwertigen Inhaltsstoffen und Zusätzen hergestellt, die sich schädlich auf die Gesundheit Ihres Hundes auswirken können. Aus diesem Grund verzichten wir kosequent auf tierische Nebenerzeugnisse, Schlachtabfälle und Fleischmehle sowie Künstliche Konservierungs-, Aroma- und Farbstoffe. Bei den Wild Dinner Gourmet-Würsten wird auf einen sehr hohen Fleischanteil (mindestens 90%) sowie weitere hochqualitative und gut verdauliche Inhaltsstoffe gesetzt. Außerdem sind alle Sorten komplett frei von glutenhaltigem Getreide. Stattdessen setzen wir auf hochwertige Alternativen wie Hokkaido, Amaranth, Süßkartoffel, Hirse oder Reis.Die Gourmet-Würste werden in schonender Dampfgarung in Deutschland zubereitet. In jeder Sorte wird ausschließlich eine Fleischquelle verwendet, sodass die Produkte nicht nur für Hunde mit Futtermittel-Allergien bestens geeignet sind, sondern auch zur Ausschluss-Diät verwendet werden können.Durch die schnittfeste Konsistenz lassen sie sich nicht nur perfekt portionieren, sondern auch sehr gut als Snack verwenden. So lässt sich die Futtermenge auch während intensiven Trainings-Phasen einfach im Blick behalten.In der Wild Dinner Gourmet-Wurst Rind mit Hokkaido sind 90% Fleisch und Innereien vom Rind sowie Hokkaido, Birne, Ringelblume und Distelöl verarbeitet.Alleinfuttermittel für Hunde 100% Lebensmittelstandard Deutsches Qualitätserzeugnis Extra hoher Fleischanteil Schonende Zubereitung durch Dampfgarung Schnittfest zur leichten Portionierung Reines Naturprodukt Wir verzichten konsequent auf: Künstliche Konservierungs-, Aroma- und Farbstoffe Minderwertige Nebenerzeugnisse Schlachtabfälle Fleischmehle Zucker Füllstoffe Fütterungsempfehlung für ausgewachsene Hunde:Füttern Sie täglich pro 5 kg Körpergewicht ca. 200 g.Diese Empfehlung ist ein Richtwert. Der individuelle Bedarf richtet sich nach Rasse, Aktivität, Alter und Haltungsbedingungen.Bitte zimmerwarm füttern und immer ausreichend frisches Trinkwasser bereitstellen.Zusammensetzung:Fleisch und Innereien ausschließlich vom Rind (90%) bestehend aus 40% Rindfleisch, 20% Rinderpansen, 10% Rinderherzen, 10% Rinderlunge, 10% Rinderleber, Hokkaido (5%), Birne (2%), Ringelblume (1%), Distelöl (1%), Mineralstoffe (1%)Analytische Bestandteile: Protein: 12,8 % Fettgehalt: 6,7 % Rohasche: 1,6 % Rohfaser: 1,2 % Feuchtigkeit: 77 % Ernährungsphysiologische Zusatzstoffe:Vitamin B1 2,64mg, Vitamin B2 3,96mg, Vitamin B6 2,4mg, Vitamin B12 26,4mcg, Vitamin D3 201,6 IE, Vitamin E 20,16mg, Vitamin H (Biotin) 50,4mcg, Folsäure 1,2mg, Niacinamid 13,2mg, Calcium-D-Panthothenat 11mg, Eisen 11mg, Kupfer 2,69mg, Mangan 1,7mg, Zink 21mg, Jod 0,45mg, Selen 0,07mg

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $4.50 - $6.58$8.23/kg

  • Classic Dog Classic Dog Dose Brocken mit Rind 1230g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $2.07 $1.68/kg

  • 5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $3.34 $8.35/kg

  • 5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $2.42 $5.76/kg

  • Bozita Bozita Dog Dose Pate Rind 625g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $3.69 $5.90/kg

  • 5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $1.49 $7.10/kg

  • 5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $1.95 $4.88/kg

Natvoer hond met rund
Fidello klantenservice

© 2026 Fidello

    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MB WAY
    • MobilePay
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa

    Login

    Forgot your password?

    Don't have an account yet?
    Create account