2329 products

Find what you're looking for AI
This feature is still in development. Like humans, our digital assistant sometimes makes mistakes. Not sure? Our customer service team is happy to help.
  • Trixie Premio Horse Stripes

    TRIXIE Trixie Premio Horse Stripes

    Out of stock

    Trixie Premio Horse Stripes 11 cm 100 gr Trixie Premio Horse Stripes 11 cm 100 g are supplementary dog ​​food. They are tasty snacks made with 86% horse meat. The stripes are gluten-free, making them the perfect, healthy snack for your dog. Their compact size also makes them ideal as a reward during training sessions and walks. - Dog snack with 86% horse - Gluten free - Ideal as a reward Composition: horse meat (86%), corn starch, sorbitol, vegetable by-products, vegetable protein extracts, minerals Analytical constituents: protein 40%, crude ash 5%, fat 5%, crude fibre 0.2%, moisture 20% Advice: store in a cool, dry place Size: 11 cm Contents: 100 gr

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $6.83

  • Trixie Premio Lachscreme - 110g

    Trixie Trixie Premio Lachscreme - 110g

    Out of stock

    Ergänzungfuttermittel für HundeDie Premio Lachscreme ist ein echetr Leckerbissen für Hunde und besitzt einen hohen Belohnungseffekt. Der Fischgehalt der Paste beträgt mindestens 35% (Lachs) und die Creme ist ohne Zusatz von Zucker!Durch die Tube ist die Creme sauber dosierbar. Kann auch super das Abreichen von Medikamenten erleichtern.Zusammensetzung: Lachsbrühe, Lachsfleisch (35%), Rapsöl, Milcheiweißpulver, Hühnereiweißpulver.Inhaltsstoffe: Rohfett 15,6% Rohprotein 8,4%, Rohasche 1,3%, Rohfaser 1,0% Feuchtigkeit 70,9%.Inhalt: 110 g

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $4.01 $36.45/kg

  • Trixie PREMIO Lamb Bars - 2 × 30 g

    Trixie Trixie PREMIO Lamb Bars - 2 × 30 g

    Out of stock

    mit Lamm Fleischgehalt 77 % glutenfrei ohne Zuckerzusatz Inhalt/Gewicht: 2 × 30 g

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $1.14 $19.00/kg

  • Trixie Premio Lamb Chicken Bagel

    TRIXIE Trixie Premio Lamb Chicken Bagel

    Out of stock

    Trixie Premio Lamb Chicken Bagels 17 gr 300 pcs Trixie Premio Lamb Chicken Bagels (17g, 300 pieces) are delicious dog treats in the shape of small bagels with lamb and chicken, containing 56% meat and no added sugars. Your dog will instantly love these tasty Trixie bagels! These delicious snacks are made with lamb and chicken and contain a whopping 56% meat, making them rich in protein. Made without added sugars, they are a healthy reward for your dog. Complementary pet food for dogs. - 'Bagel' for the dog, made with 56% meat - Of lamb and chicken - With 56% meat, lots of protein - No added sugars Weight: 17 gr Delivered in packs of 300. Ingredients: Lamb 28%, chicken 28%, wheat flour, rice flour, glycerin, oils and fats (pure vegetable), sesame Analytical components: Protein 23%, fat content 5.5%, crude ash 4.5%, crude fiber 2%, moisture content 18%

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $221.47

  • Trixie Premio Lamb Stripes

    TRIXIE Trixie Premio Lamb Stripes

    Out of stock

    Trixie Premio Lamb Stripes 100g (10 pieces) Trixie Premio Lamb Stripes 100g (10 pieces) are delicious dog treats with extra lamb, a whopping 90% meat, and no added sugars or gluten. Your dog will instantly love these tasty Trixie snacks! These delicious strips are made with extra lamb and contain a whopping 90% meat, making them rich in protein. Made without added sugars and gluten, they're a healthy reward for your dog that will quickly become a favorite thanks to their unique flavor! - Meat snacks for dogs - With lamb, a whopping 90% meat - Rich in protein - No added sugars - Gluten-free Complementary pet food for dogs (snack) Ingredients: lamb (90%), corn starch, soy protein, glycerin, minerals / no added sugars / gluten-free / Store in a cool, dry place. Analytical components: Protein 40%, Fat content 6.0%, Crude ash 4.2%, Crude fiber 0.5%, Moisture content 25.0%. Contents: 100 gr Delivered in packs of 10.

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $3.39

  • Trixie PREMIO Lammcreme - 110 g

    Trixie Trixie PREMIO Lammcreme - 110 g

    Out of stock

    hoher Belohnungseffekt erleichtert das Verabreichen von Medikamenten glutenfrei und ohne Zuckerzusatz Inhalt: 110 g

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $4.01 $36.45/kg

  • Trixie Premio Lampasta

    TRIXIE Trixie Premio Lampasta

    Out of stock

    Trixie Premio Lampasta 110 grams The 110g Trixie Premio Lampasta is a supplementary dog food in a tasty tube of lamb-flavored paste, a handy reward for your dog! This paste can be given directly from the tube, resulting in a great reward effect. It also makes administering medication easier. The tasty paste is gluten-free and made without added sugar. Ideal as a training reward, it will be very popular with your dog! - Delicious reward paste for dogs - Based on lamb - Gluten-free and without added sugars Ingredients: meat and animal by-products (40% lamb, 25% poultry), potato flour, maize flour, milk protein, vegetables (herbs) Analytical components: fat 24.7%, crude protein 9.8%, crude ash 1.3%, crude fiber 0.2%, moisture 60.1% Contents: 110 grams

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $5.68

  • Trixie Premio Leverworst

    TRIXIE Trixie Premio Liver Sausage

    Out of stock

    Trixie Premio Liver Sausage XXL 300 gr Trixie Premio Liver Sausage XXL in 300 grams is a supplementary pet food for dogs, an extra-large tube of tasty liver sausage pâté, perfect for training and administering medication! Treat your dog to a lick of liver sausage pâté! Use this pâté when training your dog, or when giving medication: it makes it much easier! This pâté is specially formulated for dogs with a low salt and herb content and is gluten-free. Made without added sugars! - Liver sausage in pâté form for dogs - In a tube, easy to administer - Ideal as a reward during training - Makes it easier to administer medication - Gluten-free and without added sugars Ingredients: meat and animal by-products (from pig: 57% pork, of which 28% pork liver), meat broth, rapeseed oil, gelatin, vegetables (spices, herbs), pea fiber Analytical components: fat 27%, crude protein 16.3%, crude ash 1.4%, crude fiber 0.8%, moisture 52.8% Contents: 300 gr

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $7.98

  • Trixie Premio Leverworstpate Tube

    TRIXIE Trixie Premio Liverwurst Paste Tube

    Out of stock

    Trixie Premio Liver Sausage 110 gr Trixie Premio Liver Sausage 110 grams is a complementary pet food for dogs, a handy tube of tasty liver sausage pâté, perfect for training and administering medication. Spoil your dog with a lick of liver sausage pâté! Use this pâté when training your dog, or when giving medication: it makes it much easier! This pâté is specially formulated for dogs with a low salt and herb content and is gluten-free. Made without added sugars! - Liver sausage in pâté form for dogs - In a tube, easy to administer - Ideal as a reward during training - Makes it easier to administer medication - Gluten-free and without added sugars Ingredients: meat and animal by-products (from pig: 57% pork, of which 28% pork liver), meat broth, rapeseed oil, gelatin, vegetables (spices, herbs), pea fiber Analytical components: fat 27%, crude protein 16.3%, crude ash 1.4%, crude fiber 0.8%, moisture 52.8% Contents: 110 gr

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $4.53

  • Trixie Premio Lolly Met Kabeljauw

    TRIXIE Trixie Premio Lolly with Cod

    Out of stock

    Trixie Premio Lolly With Cod 9 cm 60 pcs The Trixie Premio Lolly With Cod 9 cm 60 pcs is a delicious supplementary dog ​​snack for dogs, made from beef hide with cod. This delicious snack is a real treat for your dog. It's a cod lollipop with a rawhide stick. After your dog has enjoyed the top, they can happily chew on the rawhide stick, which also helps with dental care. - Tasty dog ​​snack from Trixie in the shape of a lollipop - Beef skin stick with cod lollipop - Chewing on rawhide helps with dental care Contents: 60 pieces of 9 cm Composition: Cod (76%), chewing skin, glycerine, wheat flour, corn starch, minerals Analytical constituents: Fat content 5%, moisture content 18%, protein 40%, crude ash 4%, crude fibre 1%

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $29.79

  • Trixie Premio Lolly mit Ente und Kabeljau

    Trixie Trixie Premio Lolly mit Ente und Kabeljau

    Out of stock

    Fleischgehalt 56 %, Fischgehalt 23 % mit Ente und Kabeljau glutenfrei ohne Zuckerzusatz Inhalt/Gewicht: 80 g Maße: 11 cm Zusammensetzung: Entenfleisch (56 %), Kabeljau (23 %), Rinderhaut, Glycerin, Maisstärke, Mineralstoffe | glutenfreie Rezeptur | 0 % Zuckerzusatz | Kühl und trocken lagern.Zusatzstoffe: KonservierungsmittelAnalytischer Bestandteil: Fettgehalt 5.0% Feuchtegehalt 20.0% Protein 36.0% Rohasche 4.0% Rohfaser 1.0%

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $2.86 $35.75/kg

  • Trixie Premio Marbled Lamb Softies

    TRIXIE Trixie Premio Marbled Lamb Softies

    Out of stock

    Trixie Premio Marbled Lamb Softies 100 gr Trixie Premio Marbled Lamb Softies 100g are a supplementary pet food for dogs. They are tasty, gluten-free snacks made with lamb and fish, with a fish and meat content of no less than 80%. A healthy snack for your dog, gluten-free! These tasty treats are made with lamb mixed with fish, giving them their unique marbled appearance. The snack is the perfect size to give as a treat or reward. This snack is gluten-free and consists of 72% meat and 8% fish. - Tasty dog ​​snack made of beefhide, lamb and fish - Tasty chewy snack that prevents boredom - Helps to care for teeth - Gluten free Composition: lamb (72%), white fish (8%), corn starch, chewing skin, vegetable by-products, sorbitol, minerals. Analytical constituents: protein 22%, crude ash 4%, fat 4%, crude fibre 1%, moisture 18% Advice: store in a cool, dry place Contents: 100 gr

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $3.39

Snacks - Fidello

Dog Snacks – Responsible Treats for Every Day

At Fidello, you’ll find a wide range of tasty and wholesome dog snacks. Whether you’re looking for training treats, long-lasting chews, or a simple way to spoil your dog, we have the perfect snack for every pup. Made with natural ingredients, our snacks don’t just taste great — they also support your dog’s health and well-being.

Why Choose Dog Snacks from Fidello?

At Fidello, quality comes first. Our snacks are carefully selected to meet your dog’s needs, without unnecessary additives or artificial flavors. Whether you’re searching for snacks that support specific dietary needs or simply want a healthy reward, our range includes something for dogs of every age, size, and breed.

Popular Dog Snack Options

Training Treats: Small, healthy bites — like our training snacks — perfect for keeping your dog motivated during training sessions.
Chew Snacks: Long-lasting chews that satisfy your dog’s natural chewing instinct while helping maintain clean teeth. Try our pressed bones for even longer chewing pleasure.
Hypoallergenic Snacks: Ideal for dogs with sensitive stomachs or food allergies. Also explore our dietary food selection for extra support.
Healthy Treats: Snacks enriched with nutrients such as omega fatty acids and vitamins to promote overall health.

Treat Your Dog to Healthy Snacks

Snacks are more than just a treat — they play an important role in your dog’s training, happiness, and daily routine. At Fidello, we offer snacks that are not only delicious but also contribute to your dog’s well-being. Whether you’re rewarding good behavior or simply want to spoil your furry friend, you can count on our carefully selected range of natural and nutritious options.

More for Your Dog at Fidello

In addition to snacks, Fidello offers everything your dog needs:

  • Dry and wet food for complete daily meals.

  • Training pouches and clickers for easy, effective training.

  • Dog toys and interactive puzzles for mental stimulation and fun.

  • Food and water bowls to make mealtime more enjoyable.

Looking for breed-specific dog food? Check out our breed-tailored recipes, featuring dry and wet food designed specifically for your dog’s unique nutritional needs.

Fidello klantenservice

© 2026 Fidello

    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MB WAY
    • MobilePay
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa

    Login

    Forgot your password?

    Don't have an account yet?
    Create account