2329 products

Find what you're looking for AI
This feature is still in development. Like humans, our digital assistant sometimes makes mistakes. Not sure? Our customer service team is happy to help.
  • Trixie Premio Chickies

    TRIXIE Trixie Premio Chickies

    Out of stock

    snack bone in a chicken breast jacket meat content 61%

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $3.39 - $150.30

  • Trixie PREMIO Corn Dogs

    Trixie Trixie PREMIO Corn Dogs

    Out of stock

    Ergänzungsfuttermittel für Hunde Leckere Belohnungssnacks mit Ente und Rinderhaut. Fleischgehalt 56 %. Ohne Zuckerzusatz und glutenfrei. Praktisch verpackt im wieder verschließbaren Beutel. Inhalt: 4 Stück / 100 g

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $3.20 $32.00/kg

  • Trixie Premio Crispy Duck

    Trixie Trixie Premio Crispy Duck

    Out of stock

    Ergänzungsfuttermittel für Hunde Crispy Ducks sind knusprige Entenstreifen mit einer Mitte aus Rinderhaut. Fleischgehalt 88%, reich an Proteinen und ohne Zuckerzusatz. Durch die wieder verschließbare Verpackung bleiben die Snacks besonders lange frisch Inhalt: 100 g Zusammensetzung: Ente (88%), Rinderhaut (10%), Glycerin, Salz. Analytische Bestandteile: Protein 50% Fettgehalt 6%, Rohasche 6%, Rohfaser 3%, Feuchtigkeit 18%.

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $2.86 $28.60/kg

  • Trixie Premio Duck Softies

    TRIXIE Trixie Premio Duck Softies

    Out of stock

    Trixie Premio Duck Softies 100 gr Trixie Premio Duck Softies (100 grams) are a supplementary pet food for dogs. They're delicious reward snacks made with duck and rich in protein. These delicious snacks contain a whopping 65% meat! The ideal, healthy snack for your dog, their compact size makes them ideal as a training reward. These tasty snacks are made without added sugars or gluten. - Tasty reward for the dog - With duck - Small size, perfect for training - Made from 65% meat - No added sugars or gluten Composition : duck breast (64%), potato starch, glycerine, vegetable protein extracts, minerals Analytical constituents: protein 31%, fat 9%, crude ash 3.5%, crude fibre 1%, moisture 23%

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $3.39

  • Trixie Premio Duckies

    Trixie Trixie Premio Duckies

    Out of stock

    Snackknochen ummantelt mit Entenfleisch Fleischgehalt 70 % glutenfrei ohne Zuckerzusatz Inhalt: 100g

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $2.63 $26.30/kg

  • Trixie PREMIO Fish Bars - 2 × 30 g

    Trixie Trixie PREMIO Fish Bars - 2 × 30 g

    Out of stock

    mit Kabeljau Fischgehalt 79 % glutenfrei ohne Zuckerzusatz Inhalt/Gewicht: 2 × 30 g

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $1.14 $19.00/kg

  • Trixie Premio Fish Chicken Stripes

    TRIXIE Trixie Premio Fish Chicken Stripes

    Out of stock

    Trixie Premio Fish Chicken Stripes 75g Trixie Premio Fish Chicken Stripes 75g are compact chicken and cod snacks for dogs, made with 65% meat and 18% fish, gluten-free and without added sugars. A delicious treat or snack for your dog! These tender strips of delicious chicken and cod consist of 65% meat and 18% fish and are rich in protein. The tasty snack is gluten-free and without added sugars, making it a healthy reward. - Delicious snacks made from chicken and cod in small strips - Meat content 65%, fish content 18%, rich in protein - Free from gluten and added sugars - Ideal as a reward or snack Complementary pet food for dogs (snack) Ingredients: chicken meat (65%), cod (18%), glycerin, soy protein, potato starch, minerals / no added sugars / gluten-free / Store in a cool, dry place. Analytical components: Protein 29.0%, Fat content 3.5%, Crude ash 3.0%, Crude fiber 1.0%, Moisture content 34.0%. Sensory additives: Coloring agent. Contents: 75 gr

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $3.39

  • Trixie PREMIO Fish Rabbit Stripes

    Trixie Trixie PREMIO Fish Rabbit Stripes

    Out of stock

    Ergänzungsfuttermittel für Hunde Leckere Belohnungssnacks mit Kaninchenfleisch und Kabeljau. Fleischgehalt 68 %, Fischgehalt 15 %. Ohne Zuckerzusatz und glutenfrei. Praktisch verpackt im wieder verschließbaren Beutel. Inhalt: 100 g

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $2.86 $28.60/kg

  • Trixie Premio Freeze Dried Kippenborst

    TRIXIE Trixie Premio Freeze-Dried Chicken Breast

    Out of stock

    Trixie Freeze Dried Chicken Breast 50 gr Trixie Freeze Dried Chicken Breast 50g is a tasty supplementary pet food for dogs. A natural dog snack consisting of 99% freeze-dried chicken breast, rich in flavour and protein. A healthy, tasty and protein-rich reward for your dog – that's this delicious chicken breast from Trixie! These delicious pieces of chicken breast are freeze-dried, preserving the full flavour and all valuable ingredients. The snack consists of 99% chicken breast and is therefore very rich in protein, supporting good health and muscle growth. A healthy, responsible snack for your dog! Due to its small size, it is also very suitable as a reward during training. - Delicious chicken breast snack for dogs - Freeze-dried, flavor and ingredients are preserved - Made from 99% chicken breast, very rich in protein Trixie freeze-dried chicken breast is a supplementary pet food for dogs. Ingredients: freeze-dried chicken breast (99%), tapioca starch. Analytical components: protein 75%, crude ash 5%, fat 4%, crude fiber 1%, moisture 5%. Advice: Store in a cool, dry place. Contents: 50 grams.

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $5.68

  • Trixie Premio Geflügelcreme - 110g

    Trixie Trixie Premio Geflügelcreme - 110g

    Out of stock

    Ergänzungfuttermittel für HundeDie Premio Geflügelcreme ist ein echetr Leckerbissen für Hunde und besitzt einen hohen Belohnungseffekt. Der Geflügelgehalt der Paste beträgt mindestens 50% und die Creme ist ohne Zusatz von Zucker!Durch die Tube ist die Creme sauber dosierbar. Kann auch super das Abreichen von Medikamenten erleichtern.Zusammensetzung:Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (alle vom Geflügel, 51%), Mais- und Kartoffelstärke, Milcheiweiß, Gemüse (Gewürze) Inhalt: 110 g

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $4.01 $36.45/kg

  • Trixie Premio Gevogeltepasta

    TRIXIE Trixie Premio Poultry Pasta

    Out of stock

    Trixie Premio Poultry Pasta 110 grams The 110-gram Trixie Premio Poultry Paste is a supplementary pet food in a tasty, chicken-flavored tube, a convenient reward for dogs! This paste can be given directly from the tube, resulting in a powerful reward: licking is a delight for dogs. It also makes administering medication easier. This tasty paste is gluten-free and made without added sugar. It's an ideal training reward, and your dog will love it! - Tasty reward paste for dogs - Based on poultry - Gluten-free and without added sugars Composition: meat and animal by-products (poultry, 56%), poultry stock, potato starch, milk protein, vegetables (spices) Analytical constituents: fat 25.2%, crude protein 8%, crude ash 0.9%, crude fibre 0.2%, moisture 59.7% Content: 110 grams

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $4.53 - $7.98

  • Trixie Premio Goose Filets

    TRIXIE Trixie Premio Goose Fillets

    Out of stock

    Trixie Premio Goose Fillets 65g 12 pcs Trixie Premio Goose Filets, 65g per 12 pieces, are delicious goose fillet strips with a 70% meat content and are gluten-free and without added sugars. A delicious treat or snack for your dog! These tender goose strips consist of 70% meat and are rich in protein. This tasty snack is free from gluten and added sugars, making it a healthy reward. - Delicious goose meat strips for dogs - Meat content 70%, rich in protein - Free from gluten and added sugars - Ideal as a reward or snack Complementary pet food for dogs (snack) Ingredients: goose meat (70%), vegetable protein extracts, potato starch, glycerin, sorbitol / no added sugars / gluten-free / Store in a cool, dry place. Analytical components: Protein 35.0%, Fat content 4.0%, Crude ash 3.5%, Crude fiber 2.0%, Moisture content 18.0%. Contents: 65 gr Sold in packs of 12.

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $3.39

Snacks - Fidello

Dog Snacks – Responsible Treats for Every Day

At Fidello, you’ll find a wide range of tasty and wholesome dog snacks. Whether you’re looking for training treats, long-lasting chews, or a simple way to spoil your dog, we have the perfect snack for every pup. Made with natural ingredients, our snacks don’t just taste great — they also support your dog’s health and well-being.

Why Choose Dog Snacks from Fidello?

At Fidello, quality comes first. Our snacks are carefully selected to meet your dog’s needs, without unnecessary additives or artificial flavors. Whether you’re searching for snacks that support specific dietary needs or simply want a healthy reward, our range includes something for dogs of every age, size, and breed.

Popular Dog Snack Options

Training Treats: Small, healthy bites — like our training snacks — perfect for keeping your dog motivated during training sessions.
Chew Snacks: Long-lasting chews that satisfy your dog’s natural chewing instinct while helping maintain clean teeth. Try our pressed bones for even longer chewing pleasure.
Hypoallergenic Snacks: Ideal for dogs with sensitive stomachs or food allergies. Also explore our dietary food selection for extra support.
Healthy Treats: Snacks enriched with nutrients such as omega fatty acids and vitamins to promote overall health.

Treat Your Dog to Healthy Snacks

Snacks are more than just a treat — they play an important role in your dog’s training, happiness, and daily routine. At Fidello, we offer snacks that are not only delicious but also contribute to your dog’s well-being. Whether you’re rewarding good behavior or simply want to spoil your furry friend, you can count on our carefully selected range of natural and nutritious options.

More for Your Dog at Fidello

In addition to snacks, Fidello offers everything your dog needs:

  • Dry and wet food for complete daily meals.

  • Training pouches and clickers for easy, effective training.

  • Dog toys and interactive puzzles for mental stimulation and fun.

  • Food and water bowls to make mealtime more enjoyable.

Looking for breed-specific dog food? Check out our breed-tailored recipes, featuring dry and wet food designed specifically for your dog’s unique nutritional needs.

Fidello klantenservice

© 2026 Fidello

    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MB WAY
    • MobilePay
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa

    Login

    Forgot your password?

    Don't have an account yet?
    Create account