Snacks

2329 products

Find what you're looking for AI
This feature is still in development. Like humans, our digital assistant sometimes makes mistakes. Not sure? Our customer service team is happy to help.
  • Wildes Land Trainingssticks Lamm 70g

    Wildes Land Wildes Land Trainingssticks Lamm 70g

    Out of stock

    Wildes Land - Hundesnack - Trainingssticks Lamm 70gDie Trainingssticks Lamm von Wildes Land basieren auf der Ursprünglichkeit der Natur. Sie sind frei von Getreide und Gluten und dadurch auch für ernährungssensible Hunde geeignet. Als Fleischquelle enthalten die Wildes Land Trainingssticks ausschließlich Lamm und erfreuen sich daher besonders großer Akzeptanz. Auch beim Snack zwischendurch ist es wichtig, auf Qualität und Inhaltsstoffe zu achten. Alle Produkte von Wildes Land sind frei von Farb-, Aroma- und Konservierungsstoffen. Zudem werden die Snacks ausnahmslos ohne Tierversuche entwickelt und produziert. Für ein erfolgreiches Hundetraining ist die positive Bestärkung von gewünschtem Verhalten essenziell auf dem Weg zum Ziel. Snacks sind daher ein wichtiger Bestandteil im Alltag mit Ihrem Liebling und geben Ihnen die Möglichkeit, die innige Beziehung zwischen Mensch und Tier weiter zu stärken.Der praktische Beutel mit Klettverschluss eignet sich ideal für das Hundetraining unterwegs. Mit den Wildes Land Trainingssticks bekommt Ihr Liebling eine artgerechte Belohnung, die sich für Hunde aller Altersstufen eignet.Die Trainingssnacks Lamm 70 g von Wildes Land im Überblick:        95 % Fleischanteil        Getreidefreie Rezeptur        Hohe Akzeptanz        Monoprotein         Frei von Zucker, Farb-, Aroma- und Konservierungsstoffen        Ideal für unterwegs        Im praktischen Beutel mit KlettverschlussZusammensetzung95% Fleischerzeugnis vom Lamm, 3% natürliches pflanzliches Glycerin, 1,4% Erbsenfaser, 0,6% Mineralstoffe.Analytische BestandteileRohprotein 43,6 %, Rohfett 21,1 %, Rohfaser 1,6 %, Rohasche 18,7 %, Feuchtigkeit 8,5 %.

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $4.34 $62.00/kg

  • Wildes Land Trainingssticks Pferd 70g

    Wildes Land Wildes Land Trainingssticks Pferd 70g

    Out of stock

    Wildes Land - Hundesnack - Trainingssticks Pferd 70gDie Trainingssticks Pferd von Wildes Land basieren auf der Ursprünglichkeit der Natur. Sie sind frei von Getreide und Gluten und dadurch auch für ernährungssensible Hunde geeignet. Als Fleischquelle enthalten die Wildes Land Trainingssticks ausschließlich Pferd und erfreuen sich daher besonders großer Akzeptanz. Auch beim Snack zwischendurch ist es wichtig, auf Qualität und Inhaltsstoffe zu achten. Alle Produkte von Wildes Land sind frei von Farb-, Aroma- und Konservierungsstoffen. Zudem werden die Snacks ausnahmslos ohne Tierversuche entwickelt und produziert. Für ein erfolgreiches Hundetraining ist die positive Bestärkung von gewünschtem Verhalten essenziell auf dem Weg zum Ziel. Snacks sind daher ein wichtiger Bestandteil im Alltag mit Ihrem Liebling und geben Ihnen die Möglichkeit, die innige Beziehung zwischen Mensch und Tier weiter zu stärken.Der praktische Beutel mit Klettverschluss eignet sich ideal für das Hundetraining unterwegs. Mit den Wildes Land Trainingssticks bekommt Ihr Liebling eine artgerechte Belohnung, die sich für Hunde aller Altersstufen eignet.Die Trainingssnacks Pferd 70 g von Wildes Land im Überblick:        95 % Fleischanteil        Getreidefreie Rezeptur        Hohe Akzeptanz        Monoprotein         Frei von Zucker, Farb-, Aroma- und Konservierungsstoffen        Ideal für unterwegs        Im praktischen Beutel mit KlettverschlussZusammensetzung95% Fleischerzeugnis vom Pferd, 3% natürliches pflanzliches Glycerin, 1,4% Erbsenfaser, 0,6% Mineralstoffe.Analytische BestandteileRohprotein 48,6 %, Rohfett 14,6 %, Rohfaser 1,5 %, Rohasche 19,8 %, Feuchtigkeit 6,3 %.

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $4.34 $62.00/kg

  • Wolfsblut Wolfsblut Cracker Black Marsh 225g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $5.71 $25.38/kg

  • Wolfsblut Wolfsblut Cracker Blue Mountain 225g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $5.71 $25.38/kg

  • Wolfsblut Wolfsblut Cracker Cold River 225g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $5.14 $22.84/kg

  • Wolfsblut Wolfsblut Cracker Dark Forest 225g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $5.14 $22.84/kg

  • Wolfsblut Wolfsblut Cracker Green Valley 225g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $5.71 $25.38/kg

  • Wolfsblut Wolfsblut Cracker Grey Peak 225g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $6.28 $27.91/kg

  • Wolfsblut Wolfsblut Cracker Polar Night 225g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $5.71 $25.38/kg

  • Wolfsblut Wolfsblut Cracker Red Rock 225g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $6.28 $27.91/kg

  • Wolfsblut Wolfsblut Cracker Wide Plain 225g

    Out of stock

    5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $6.28 $27.91/kg

  • 5% extra Fidello Family

    Out of stock

    $6.28 $27.91/kg

Snacks - Fidello

Dog Snacks – Responsible Treats for Every Day

At Fidello, you’ll find a wide range of tasty and wholesome dog snacks. Whether you’re looking for training treats, long-lasting chews, or a simple way to spoil your dog, we have the perfect snack for every pup. Made with natural ingredients, our snacks don’t just taste great — they also support your dog’s health and well-being.

Why Choose Dog Snacks from Fidello?

At Fidello, quality comes first. Our snacks are carefully selected to meet your dog’s needs, without unnecessary additives or artificial flavors. Whether you’re searching for snacks that support specific dietary needs or simply want a healthy reward, our range includes something for dogs of every age, size, and breed.

Popular Dog Snack Options

Training Treats: Small, healthy bites — like our training snacks — perfect for keeping your dog motivated during training sessions.
Chew Snacks: Long-lasting chews that satisfy your dog’s natural chewing instinct while helping maintain clean teeth. Try our pressed bones for even longer chewing pleasure.
Hypoallergenic Snacks: Ideal for dogs with sensitive stomachs or food allergies. Also explore our dietary food selection for extra support.
Healthy Treats: Snacks enriched with nutrients such as omega fatty acids and vitamins to promote overall health.

Treat Your Dog to Healthy Snacks

Snacks are more than just a treat — they play an important role in your dog’s training, happiness, and daily routine. At Fidello, we offer snacks that are not only delicious but also contribute to your dog’s well-being. Whether you’re rewarding good behavior or simply want to spoil your furry friend, you can count on our carefully selected range of natural and nutritious options.

More for Your Dog at Fidello

In addition to snacks, Fidello offers everything your dog needs:

  • Dry and wet food for complete daily meals.

  • Training pouches and clickers for easy, effective training.

  • Dog toys and interactive puzzles for mental stimulation and fun.

  • Food and water bowls to make mealtime more enjoyable.

Looking for breed-specific dog food? Check out our breed-tailored recipes, featuring dry and wet food designed specifically for your dog’s unique nutritional needs.

Fidello klantenservice

© 2026 Fidello

    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MB WAY
    • MobilePay
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa

    Login

    Forgot your password?

    Don't have an account yet?
    Create account