Royal Canin
-
Royal Canin Cat Royal Canin Frischebeutel Sterilised in Sosse Multipack 12x85g
$22.18 $21.75/kg
-
$23.57 $23.11/kg
-
$25.65 $25.15/kg
-
Royal Canin Cat Royal Canin Frischebeutel Ultra Light in Sosse Multipack 12x85g
$25.65 $25.15/kg
-
Royal Canin Size royal canin medium ageing 10+ - wsparcie witalności seniora - 15kg
Pełnoporcjowa karma sucha dla starszych psów ras średnich Royal Canin medium ageing 10+ to sucha karma opracowana specjalnie dla psów ras średnich, które ukończyły 10. rok życia i ważą od 11 do 25 kg. W starszym wieku organizm psa zmienia swoje potrzeby żywieniowe, dlatego tak ważne jest podawanie pokarmu dopasowanego do etapu życia, aktywności i kondycji czworonoga. Ta receptura została stworzona z myślą o utrzymaniu witalności, wsparciu naturalnej odporności oraz zachowaniu dobrej masy mięśniowej u psa seniora. Dodatkowym atutem jest odpowiednio zaprojektowany krokiet, który zachęca do gryzienia i ułatwia codzienne pobieranie pokarmu psom starszym. Specyfikacja produktu Rodzaj karmy: pełnoporcjowa sucha karma dla psa Zawartość opakowania: worek 15 kg Przeznaczenie: psy starsze ras średnich Wiek psa: od 10. roku życia Masa ciała psa: 11-25 kg Główne działanie: wsparcie witalności, odporności i utrzymania masy mięśniowej Forma: suchy krokiet Wielkość krokieta: dostosowana do szczęk psów ras średnich Możliwość stosowania: samodzielnie lub w karmieniu mieszanym z karmą mokrą Royal Canin Typ receptury: codzienna dieta dla seniorów Informacja o opakowaniu: w dostarczonym opisie nie podano gramatury worka Dla jakich psów ta karma będzie odpowiednia Ta karma została przygotowana dla starszych psów ras średnich, czyli takich, których masa ciała mieści się w przedziale od 11 do 25 kg. To bardzo dobry wybór dla psów po 10. roku życia, które nadal potrzebują wartościowego białka, kontrolowanej ilości tłuszczu oraz składników wspierających codzienne funkcjonowanie organizmu. Receptura sprawdzi się u seniorów, którzy potrzebują wsparcia odporności, lepszej smakowitości posiłku oraz żywienia dopasowanego do zmian związanych z wiekiem. Karma jest przeznaczona dla psów dorosłych seniorów, a nie dla szczeniąt czy młodych psów ras średnich. Jak działa ta karma i dlaczego starszy pies jej potrzebuje Wraz z wiekiem pies może stopniowo tracić energię, gorzej utrzymywać masę mięśniową i stawać się bardziej wrażliwy na działanie czynników środowiskowych. Z tego powodu dieta seniora nie powinna być przypadkowa. Royal Canin medium ageing 10+ wspiera organizm psa na kilku poziomach jednocześnie. Odpowiednio dobrane białka pomagają utrzymać mięśnie w dobrej kondycji, co jest bardzo ważne u starszych psów, które nadal powinny pozostawać aktywne. Dodatek witamin oraz prebiotyków wspomaga naturalne mechanizmy obronne organizmu, a obecność kwasów tłuszczowych EPA i DHA sprzyja zachowaniu dobrej witalności. Odpowiedni kształt i rozmiar krokieta ma znaczenie praktyczne, ponieważ starszy pies często potrzebuje karmy, którą łatwo pobrać i wygodnie rozgryźć. Dlaczego receptura dla seniora różni się od zwykłej karmy dla dorosłych psów Starsze psy nie potrzebują wyłącznie mniej kalorycznego jedzenia. Potrzebują przede wszystkim mądrze skomponowanej karmy, która bierze pod uwagę zmiany zachodzące w organizmie wraz z wiekiem. Taka dieta powinna pomagać utrzymać sprawność, wspierać odporność i dostarczać składników odżywczych w dobrze przyswajalnej formie. Właśnie dlatego w tej karmie zastosowano kombinację witamin, prebiotyków, jakościowych białek oraz kwasów tłuszczowych pochodzących z oleju rybiego i oleju z alg. To połączenie ma znaczenie dla psa seniora, który nadal chce cieszyć się codziennym ruchem, dobrym apetytem i lepszym samopoczuciem. Najważniejsze składniki i ich rola w żywieniu psa starszego Suszone białko drobiowe stanowi ważne źródło protein potrzebnych do utrzymania masy mięśniowej. To szczególnie istotne u starszych psów, u których wraz z wiekiem może dochodzić do stopniowego osłabienia muskulatury. Ryż, kukurydza i pszenica dostarczają energii, natomiast tłuszcze zwierzęce wspierają smakowitość oraz wartość energetyczną diety. Hydrolizowane białko zwierzęce poprawia atrakcyjność karmy i może ułatwiać jej akceptację przez psa. Olej rybi oraz olej z alg Schizochytrium sp. są źródłem kwasów tłuszczowych EPA i DHA, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu witalności starszego psa. Produkty drożdżowe, fruktooligosacharydy i mannooligosacharydy wspierają równowagę mikroflory jelitowej, co ma duże znaczenie dla odporności i prawidłowego trawienia. Łuski i nasiona babki płesznik oraz miąższ buraczany wspomagają pracę przewodu pokarmowego. Glukozamina i chondroityna wzbogacają recepturę o składniki cenione w diecie psów starszych, szczególnie tych, które nadal są aktywne i obciążają stawy podczas codziennego ruchu. Najważniejsze korzyści dla psa seniora wspiera witalność psa po 10. roku życia pomaga utrzymać prawidłową masę mięśniową zawiera EPA i DHA ważne w diecie starszego psa wspiera naturalne mechanizmy obronne organizmu dostarcza prebiotyków wspomagających trawienie ma krokiet dopasowany do szczęk psów ras średnich może być podawana również w karmieniu mieszanym wyróżnia się recepturą opracowaną specjalnie dla seniorów Potencjalne wady zawiera pszenicę i kukurydzę, więc nie będzie odpowiednia dla każdego psa z nietolerancją zbóż nie jest to formuła monobiałkowa obecność kilku różnych źródeł surowców może nie pasować do ścisłej diety eliminacyjnej brak podanej gramatury opakowania utrudnia dokładne wyliczenie wydajności worka Skład Suszone białko drobiowe, mąka pszenna, kukurydza, mąka kukurydziana, ryż, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, pszenica, miąższ buraczany, hydrolizowane białko zwierzęce, gluten pszenny, olej rybi, olej sojowy, produkty drożdżowe, minerały, łuski i nasiona babki płesznik, fruktooligosacharydy, olej z alg Schizochytrium sp. (źródło EPA i DHA), drożdże (źródło mannooligosacharydów), glukozamina z fermentacji, mączka z nagietka, hydrolizowana chrząstka (źródło chondroityny). Składniki analityczne białko surowe: 26,0% włókno surowe: 1,7% oleje i tłuszcze surowe: 14,0% popiół surowy: 4,7% Dodatki na 1 kg karmy witamina A: 21900 IU witamina D3: 1000 IU witamina C: 300 mg witamina E: 500 mg żelazo: 35 mg jod: 3,5 mg miedź: 11 mg mangan: 45 mg cynk: 131 mg selen: 0,09 mg konserwanty przeciwutleniacze Jak podawać karmę Karmę należy dawkować zgodnie z wiekiem psa, jego aktualną masą ciała, poziomem aktywności oraz ogólną kondycją. Starsze psy mogą mieć różne potrzeby energetyczne, dlatego warto regularnie kontrolować sylwetkę i w razie potrzeby korygować ilość podawanego pokarmu. Karma może być serwowana jako jedyne pożywienie lub w modelu mieszanym razem z odpowiednią karmą mokrą Royal Canin. Pies powinien mieć zawsze dostęp do świeżej i czystej wody. Jak bezpiecznie wprowadzić nową karmę Zmianę diety najlepiej przeprowadzać stopniowo przez około 5 do 7 dni. Na początku należy dodać niewielką ilość nowej karmy do dotychczasowego pożywienia, a następnie codziennie zwiększać jej udział. Taki sposób pomaga ograniczyć ryzyko problemów trawiennych i pozwala starszemu psu łagodnie przyzwyczaić się do nowej receptury, smaku oraz struktury krokieta. U psów wyjątkowo wrażliwych okres przejściowy można wydłużyć. Na jak długo wystarczy opakowanie Dokładna wydajność zależy od gramatury worka oraz dziennej porcji psa. W przekazanych danych nie podano wielkości opakowania, dlatego nie da się uczciwie obliczyć, na ile dni wystarczy jeden worek. W praktyce mniejsze psy z dolnej granicy wagi 11 kg zużyją karmę wolniej niż psy ważące 20-25 kg. Jeśli chcesz dobrze oszacować zapas, warto zestawić wagę opakowania z dziennym dawkowaniem ustalonym dla swojego psa. Dodatkowe informacje dla opiekuna U starszych psów zmysł smaku i apetyt mogą się stopniowo zmieniać, dlatego dobrze, gdy karma jest nie tylko odżywcza, ale także chętnie pobierana. Royal Canin medium ageing 10+ została opracowana tak, aby odpowiadać potrzebom seniorów ras średnich zarówno pod względem odżywczym, jak i praktycznym. Możliwość łączenia jej z karmą mokrą może dodatkowo zwiększyć smakowitość posiłków, co bywa szczególnie przydatne u starszych, bardziej wybrednych psów. To rozwiązanie dla opiekunów, którzy chcą żywić swojego psa w sposób dopasowany do wieku, a nie wyłącznie do masy ciała. O marce royal canin Royal Canin to marka, która od lat specjalizuje się w żywieniu psów i kotów opartym na precyzyjnym dopasowaniu receptur do wieku, wielkości, stylu życia i szczególnych potrzeb zwierzęcia. Jej rozpoznawalność wynika z bardzo konkretnego podejścia do żywienia, w którym liczy się nie tylko skład, ale także funkcjonalność receptury, smakowitość i odpowiedni kształt krokieta. Marka wywodzi się z podejścia skoncentrowanego na realnych potrzebach zwierząt i do dziś pozostaje jednym z najbardziej znanych producentów karm weterynaryjnych i bytowych premium. To właśnie połączenie doświadczenia, badań żywieniowych i dopracowanych receptur sprawia, że Royal Canin jest chętnie wybierany przez opiekunów, którzy szukają sprawdzonej karmy dla psa na każdym etapie życia.
$108.63 $7.24/kg
-
Royal Canin Size royal canin medium adult 7+ - wsparcie witalności dojrzałych psów - worek 15 kg
Pełnoporcjowa karma sucha dla dojrzałych psów ras średnich po 7. roku życia Royal Canin medium adult 7+ to starannie opracowana sucha karma dla dojrzałych psów ras średnich, które ukończyły 7. rok życia i ważą od 11 do 25 kg. To moment, w którym potrzeby żywieniowe psa zaczynają się stopniowo zmieniać. Wiele psów nadal jest aktywnych, chętnie spaceruje i bawi się każdego dnia, ale ich organizm potrzebuje już lepiej dopasowanego wsparcia w zakresie odporności, utrzymania mięśni oraz codziennej witalności. Ta receptura została stworzona właśnie z myślą o takim etapie życia. Łączy odpowiednio dobrane białka, witaminy, prebiotyki i dopasowany krokiet, aby codzienne żywienie wspierało psa nie tylko teraz, ale również w kolejnych latach. Specyfikacja produktu Rodzaj karmy: pełnoporcjowa karma sucha dla psa Przeznaczenie: psy dorosłe ras średnich Wiek psa: od 7. roku życia Masa ciała psa: od 11 do 25 kg Wielkość opakowania: worek 15 kg Główne działanie: wsparcie witalności, odporności i utrzymania masy mięśniowej Forma: suchy krokiet Wielkość krokieta: dopasowana do szczęk psów ras średnich Możliwość podawania: samodzielnie lub w karmieniu mieszanym z karmą mokrą Typ receptury: codzienne żywienie dla dojrzałych psów średniej wielkości Dla jakich psów ta karma będzie odpowiednia Ta karma została stworzona dla dojrzałych psów ras średnich, czyli takich, których masa ciała mieści się w przedziale od 11 do 25 kg. To odpowiedni wybór dla psów po 7. roku życia, które nie są jeszcze typowymi seniorami, ale wymagają już innego wsparcia niż młodsze dorosłe psy. Sprawdzi się u psów aktywnych, spacerujących regularnie, mających dobry apetyt, ale potrzebujących diety pomagającej utrzymać prawidłową kondycję i odporność. To rozwiązanie dla opiekunów, którzy chcą wcześniej zadbać o psa w okresie dojrzałości i nie czekać z dopasowaną dietą dopiero do późnej starości. Jak działa ta karma i dlaczego dojrzały pies jej potrzebuje Po ukończeniu 7. roku życia wiele psów ras średnich zaczyna stopniowo odczuwać skutki wieku, nawet jeśli nadal wygląda na pełnego energii. Organizm może wolniej się regenerować, odporność potrzebuje lepszego wsparcia, a utrzymanie prawidłowej masy mięśniowej staje się ważniejsze niż wcześniej. Dlatego karma dla psa dojrzałego powinna dostarczać nie tylko energii, ale też konkretnych składników wspierających codzienne funkcjonowanie. Royal Canin medium adult 7+ pomaga utrzymać witalność dzięki kombinacji witamin, wspiera naturalne mechanizmy obronne organizmu za sprawą prebiotyków i przeciwutleniaczy, a także sprzyja zachowaniu dobrej kondycji mięśni dzięki obecności wysokiej jakości białka. Odpowiednio zaprojektowany krokiet zachęca psa do gryzienia, co ma znaczenie zarówno dla komfortu jedzenia, jak i codziennego pobierania karmy. Dlaczego odpowiednio dobrane białko ma znaczenie dla psa ras średnich Psy ras średnich często przez wiele lat pozostają aktywne i energiczne, dlatego jakość białka w ich diecie ma ogromne znaczenie. Wysokiej jakości białka pomagają utrzymać masę mięśniową, wspierają regenerację i umożliwiają psu zachowanie dobrej kondycji mimo zmian związanych z wiekiem. Właśnie dlatego w tej recepturze zastosowano składniki białkowe, które mają wspierać codzienną sprawność psa. Dla dojrzałego psa ważne jest, aby karma nie była przypadkowa. Powinna pomagać zachować siłę, sprawność i gotowość do ruchu, zamiast jedynie zaspokajać głód. Najważniejsze składniki i ich rola w diecie psa Suszone białko drobiowe stanowi ważne źródło białka potrzebnego do utrzymania masy mięśniowej i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ryż, kukurydza, mąka kukurydziana i pszenica dostarczają energii potrzebnej do codziennej aktywności. Tłuszcze zwierzęce wpływają na smakowitość karmy i uzupełniają dietę o energię. Hydrolizowane białko zwierzęce dodatkowo poprawia atrakcyjność pokarmu, co może mieć znaczenie u bardziej wybrednych psów. Olej rybi oraz olej z alg Schizochytrium sp. to cenne źródła kwasów tłuszczowych, które wspierają organizm psa w okresie dojrzałości. Produkty drożdżowe, drożdże będące źródłem mannooligosacharydów oraz fruktooligosacharydy pomagają wspierać mikroflorę jelitową, a tym samym również odporność i trawienie. Miąższ buraczany, łuski i nasiona babki płesznik wpływają korzystnie na pracę przewodu pokarmowego i jakość stolca. Całość tworzy recepturę, która ma wspierać psa kompleksowo, a nie tylko dostarczać podstawowych kalorii. Dlaczego ta karma może być dobrym wyborem na etap 7+ Wielu opiekunów skupia się na żywieniu młodych dorosłych psów albo bardzo starych seniorów, a etap dojrzałości często bywa pomijany. Tymczasem to właśnie wtedy warto wprowadzić karmę, która uwzględnia zmieniające się potrzeby organizmu. Royal Canin medium adult 7+ została opracowana właśnie z myślą o tym okresie. Ma wspierać psa wtedy, gdy nadal jest aktywny, ale zaczyna potrzebować bardziej przemyślanej diety. To może przełożyć się na lepsze samopoczucie, utrzymanie dobrej sylwetki i większy komfort codziennego funkcjonowania. Zalety opracowana specjalnie dla dojrzałych psów ras średnich od 7. roku życia wspiera witalność dzięki kombinacji witamin pomaga utrzymać prawidłową masę mięśniową zawiera prebiotyki wspierające naturalne mechanizmy obronne krokiety mają wielkość dopasowaną do psów średnich ras może być podawana w karmieniu mieszanym z karmą mokrą odpowiednia dla psów ważących od 11 do 25 kg duże opakowanie 15 kg jest wygodne dla opiekunów szukających zapasu na dłużej Wady zawiera pszenicę i kukurydzę, więc nie będzie odpowiednia dla każdego psa z nietolerancją zbóż nie jest to karma monobiałkowa obecność kilku źródeł zbóż może nie odpowiadać opiekunom szukającym receptury bezzbożowej przy mniej aktywnych psach należy starannie kontrolować porcję, aby uniknąć nadwagi Skład Suszone białko drobiowe, mąka pszenna, mąka kukurydziana, kukurydza, ryż, tłuszcze zwierzęce, pszenica, gluten pszenny, miąższ buraczany, hydrolizowane białko zwierzęce, gluten kukurydziany, minerały, olej sojowy, produkty drożdżowe, olej rybi, łuski i nasiona babki płesznik, fruktooligosacharydy, olej z alg Schizochytrium sp., drożdże (źródło mannooligosacharydów). Składniki analityczne białko surowe: 25,0% włókno surowe: 1,6% oleje i tłuszcze surowe: 14,0% popiół surowy: 5,6% Dodatki na 1 kg karmy witamina A: 21900 IU witamina D3: 1000 IU witamina C: 200 mg witamina E: 500 mg żelazo: 37 mg jod: 3,7 mg miedź: 12 mg mangan: 49 mg cynk: 132 mg selen: 0,09 mg konserwanty przeciwutleniacze Zalecenia żywieniowe i dawkowanie Karmę należy podawać zgodnie z masą ciała psa, jego kondycją, poziomem ruchu i indywidualnym zapotrzebowaniem energetycznym. Psy bardziej aktywne mogą potrzebować większej porcji, natomiast psy spokojniejsze i mniej ruchliwe często wymagają dokładniejszej kontroli ilości karmy. Najlepiej podzielić dzienną porcję na co najmniej dwa posiłki. Pies powinien mieć zawsze zapewniony dostęp do świeżej wody. W przypadku karmienia mieszanego warto odpowiednio skorygować ilość suchej karmy, aby nie przekraczać dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Jak prawidłowo wprowadzić nową karmę Zmianę karmy najlepiej przeprowadzać stopniowo przez 5 do 7 dni. W pierwszych dniach nową karmę miesza się z dotychczasową w niewielkiej ilości, a następnie codziennie zwiększa jej udział. Taki sposób pomaga ograniczyć ryzyko problemów trawiennych i pozwala psu spokojnie przyzwyczaić się do nowego smaku, składu i struktury krokieta. U psów bardziej wrażliwych okres przejściowy można wydłużyć nawet do 10 dni. Na jak długo wystarcza worek 15 kg Wydajność opakowania zależy od wielkości psa i jego dziennej porcji. Worek 15 kg to praktyczne rozwiązanie dla opiekunów psów ras średnich, ponieważ przy codziennym stosowaniu może wystarczyć na dłuższy czas niż mniejsze opakowania. U psa ważącego bliżej 11 kg zapas będzie zużywał się wolniej niż u psa ważącego około 25 kg. To dobra opcja dla osób, które chcą kupować karmę rzadziej i mieć wygodny zapas pełnoporcjowego pożywienia dla swojego psa. Dodatkowe informacje dla opiekuna Ta karma może być podawana samodzielnie albo jako część karmienia mieszanego z odpowiednią karmą mokrą Royal Canin. Taki sposób żywienia często zwiększa atrakcyjność posiłków i wprowadza większe urozmaicenie do codziennej diety psa. Dla wielu dojrzałych psów ma to znaczenie, ponieważ wraz z wiekiem niektóre stają się bardziej wybredne lub mniej zainteresowane monotonnym jedzeniem. Odpowiednio dopasowana karma sucha pomaga jednocześnie zadbać o stałą rutynę żywieniową i wygodne porcjowanie. O marce royal canin Royal Canin to marka znana na całym świecie z bardzo precyzyjnego podejścia do żywienia psów i kotów. Jej receptury są tworzone z uwzględnieniem wieku, wielkości, trybu życia oraz specyficznych potrzeb zwierzęcia, dzięki czemu karma ma odpowiadać na realne wymagania organizmu, a nie tylko ogólne założenia żywieniowe. Marka wywodzi się z podejścia opartego na wiedzy żywieniowej i wieloletnim doświadczeniu w opracowywaniu specjalistycznych receptur. To właśnie ta konsekwencja, rozpoznawalna jakość i dopasowanie produktów do konkretnych grup psów sprawiają, że Royal Canin od lat pozostaje jednym z najczęściej wybieranych producentów karm premium.
$104.82 $6.99/kg
-
Royal Canin Feline Royal Canin Fussy Exigent karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednych 400g
Royal Canin Fussy Exigent karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednychPełnoporcjowa zbilansowana karma dla dorosłych, bardzo wybrednych kotów, powyżej 1 roku życiaSKŁAD:suszone białko drobiowe, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, mąka pszenna, gluten pszenny*, ryż, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, gluten kukurydziany, produkty drożdżowe, minerały, fruktooligosacharydy, olej z alg (Schizochytrium sp.), mączka z aksamitki.DODATKI (na 1 kg karmy):Witamina A (13 300 IU/kg), witamina D3 (700 IU/kg), żelazo (28 mg/kg), jod (2,8 mg/kg), miedź (9 mg/kg), mangan (37 mg/kg), cynk (115 mg/kg), selen (0,07 mg/kg), przeciwutleniacze.SKŁADNIKI ANALITYCZNE:Białko surowe: 40% - Oleje i tłuszcze surowe: 17,5% - Popiół surowy: 7% - Włókno surowe: 1%.DAWKOWANIE: Masa ciała kota Niedowaga Prawidłowa waga 3 kg 49 g 41 g 4 kg 60 g 50 g 5 kg 70 g 58 g 6 kg 80 g 66 g
$7.66
-
Royal Canin Feline Royal Canin Fussy Exigent karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednych 2kg
Royal Canin Fussy Exigent karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednychPełnoporcjowa zbilansowana karma dla dorosłych, bardzo wybrednych kotów, powyżej 1 roku życiaSKŁADsuszone białko drobiowe, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, mąka pszenna, gluten pszenny*, ryż, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, gluten kukurydziany, produkty drożdżowe, minerały, fruktooligosacharydy, olej z alg (Schizochytrium sp.), mączka z aksamitki.DODATKI (na 1 kg karmy):Witamina A (13 300 IU/kg), witamina D3 (700 IU/kg), żelazo (28 mg/kg), jod (2,8 mg/kg), miedź (9 mg/kg), mangan (37 mg/kg), cynk (115 mg/kg), selen (0,07 mg/kg), przeciwutleniacze.SKŁADNIKI ANALITYCZNEBiałko surowe: 40% - Oleje i tłuszcze surowe: 17,5% - Popiół surowy: 7% - Włókno surowe: 1%.DAWKOWANIE Masa ciała kota Niedowaga Prawidłowa waga 3 kg 49 g 41 g 4 kg 60 g 50 g 5 kg 70 g 58 g 6 kg 80 g 66 g
$32.31
-
Royal Canin Size Royal canin medium adult – pełnoporcjowa karma dla dorosłych psów ras średnich 12 kg
Codzienne wsparcie zdrowia i kondycji dorosłego psa Royal Canin Medium Adult to sucha karma opracowana specjalnie dla dorosłych psów ras średnich o wadze od 11 do 25 kg, w wieku od 1 do 7 lat. Receptura została stworzona tak, aby odpowiadać na potrzeby aktywnych czworonogów, które wymagają zbilansowanego poziomu energii, wsparcia mięśni oraz silnej odporności. Odpowiednia wielkość krokietów zachęca do gryzienia, co wpływa korzystnie na higienę jamy ustnej i tempo jedzenia. Productspecificaties Waga opakowania: 12 kg Przeznaczenie: dorosłe psy ras średnich Zakres wagi psa: 11 – 25 kg Wiek psa: 1 – 7 lat Forma: sucha karma pełnoporcjowa Wielkość krokieta: dostosowana do średnich szczęk Jak działa ta karma i dlaczego pies jej potrzebuje Psy średnich ras często są bardzo ruchliwe i regularnie narażone na czynniki środowiskowe, które mogą obciążać układ odpornościowy. Wysokiej jakości białka wspierają utrzymanie silnych mięśni, natomiast kombinacja witamin oraz prebiotyków pomaga wzmacniać naturalne mechanizmy obronne organizmu. Składniki o wysokiej strawności wpływają na lepsze wchłanianie substancji odżywczych, co przekłada się na energię, witalność i dobrą kondycję psa każdego dnia. Dlaczego odpowiedni krokiet ma znaczenie Kształt i rozmiar krokieta nie są przypadkowe. Zostały zaprojektowane tak, aby pies musiał je rozgryzać zamiast połykać w całości. Dzięki temu wspierana jest higiena zębów, a proces trawienia rozpoczyna się już w jamie ustnej. Dla psów, które mają tendencję do łapczywego jedzenia, ma to szczególne znaczenie. Zalety produktu wsparcie utrzymania masy mięśniowej wzmocnienie naturalnej odporności wysoka strawność składników dopasowana wielkość krokieta odpowiedni poziom energii dla psów aktywnych Możliwe wady zawiera zboża, co nie każdemu psu odpowiada mniej odpowiednia dla psów z alergiami pokarmowymi nie jest to formuła bezzbożowa Wskazówki dotyczące podawania Karma może być podawana samodzielnie lub w modelu mieszanym z karmą mokrą, co zwiększa atrakcyjność posiłków i zachęca do jedzenia. Przy zmianie karmy zaleca się okres przejściowy trwający kilka dni, aby uniknąć problemów trawiennych i pozwolić organizmowi psa na adaptację. O marce Royal Canin Royal Canin to marka znana z tworzenia precyzyjnie dopasowanych receptur żywieniowych opartych na badaniach naukowych i wieloletnim doświadczeniu. Produkty tej firmy powstają z myślą o konkretnych potrzebach ras, wieku i stylu życia psa, co pozwala zapewnić zwierzęciu optymalne wsparcie zdrowia na każdym etapie życia.
$77.61 $6.47/kg
-
Royal Canin Size Royal Canin Maxi Adult - karma sucha dla psów dorosłych, do 5 roku życia, ras dużych - 12kg
Pełnoporcjowa karma dla dorosłych psów ras dużych Royal Canin Maxi Adult to sucha karma opracowana specjalnie z myślą o dorosłych psach dużych ras o masie ciała od 26 do 44 kg. Psy tej wielkości mają inne potrzeby żywieniowe niż rasy małe i średnie – ich układ kostno-stawowy jest bardziej obciążony, przewód pokarmowy bywa wrażliwszy, a zapotrzebowanie energetyczne musi być dobrze zbilansowane. Ta receptura została stworzona tak, aby każdego dnia wspierać kondycję, wytrzymałość oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu bez nadmiernego obciążania układu trawiennego. Specyfikacja produktu Waga opakowania: 12 kg Wiek psa: od 15 miesiąca do 5 roku życia Masa ciała psa: 26 – 44 kg Rodzaj karmy: sucha, pełnoporcjowa Wielkość krokieta: duża, dopasowana do szczęk Przeznaczenie: psy ras dużych o normalnej aktywności Dlaczego ta karma jest ważna dla dużych ras Duże psy mają wydłużony czas pasażu jelitowego, dlatego potrzebują karmy o wysokiej strawności i odpowiednim poziomie włókna pokarmowego. Zastosowane w recepturze białka o wysokiej przyswajalności oraz starannie dobrane składniki wspierają równowagę mikroflory jelitowej i pomagają utrzymać prawidłową konsystencję stolca. Odpowiedni poziom energii sprawia, że pies otrzymuje wystarczającą ilość kalorii do codziennych aktywności, bez ryzyka nadwagi. Wsparcie kości i stawów Duża masa ciała oznacza większe obciążenie układu ruchu. Zbilansowana ilość minerałów oraz dodatki wspierające stawy pomagają utrzymać ich elastyczność i wytrzymałość. Regularne podawanie tej karmy może przyczyniać się do utrzymania sprawności ruchowej oraz komfortu podczas biegania, skakania i codziennych spacerów. Zalety karmy wysoka strawność składników wsparcie dla kości i stawów dopasowana wielkość krokieta zbilansowana energia dzienna wsparcie odporności organizmu dobra akceptacja smakowa Wady karmy zawiera zboża nie jest przeznaczona dla psów małych ras może być zbyt kaloryczna dla bardzo mało aktywnych psów Składniki analityczne Białko surowe: 26% Tłuszcz surowy: 17% Włókno surowe: 1,6% Popiół surowy: 7,6% Tabela dawkowania Waga psa Niska aktywność Normalna aktywność Wysoka aktywność 26 kg 276 g 319 g 363 g 30 kg 307 g 355 g 404 g 34 kg 337 g 390 g 443 g 38 kg 366 g 424 g 482 g 44 kg 409 g 473 g 538 g O marce Royal Canin to marka specjalizująca się w żywieniu dopasowanym do wielkości, wieku i potrzeb fizjologicznych psów. Produkty tej firmy powstają na podstawie badań żywieniowych oraz współpracy z lekarzami weterynarii i hodowcami. Dzięki temu karmy tej linii są projektowane tak, aby realnie wspierać zdrowie zwierząt na każdym etapie życia, oferując stabilną jakość i wysoką powtarzalność receptur.
$78.94 $6.58/kg
-
Royal Canin Linia Weterynaryjna Royal Canin Joint & Ageing Chews Adult Supplements 240g - wsparcie stawów i zdrowego starzenia
WstępRoyal Canin Joint & Ageing Chews Adult Supplements 240g to funkcjonalne przysmaki-suplementy dla psów dorosłych, stworzone z myślą o codziennym wsparciu stawów oraz kondycji organizmu w okresie stopniowego starzenia. To rozwiązanie dla opiekunów, którzy chcą dodać do rutyny żywieniowej coś więcej niż „smaczek” – produkt ma konkretną rolę: wspierać ruch, komfort poruszania się oraz naturalne mechanizmy ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym.Formuła została opracowana przez lekarzy weterynarii, a sama forma miękkich gryzaków (chews) ułatwia podawanie nawet wybrednym psom. W praktyce oznacza to, że zamiast walczyć z kapsułkami czy proszkami, możesz podawać suplement w formie nagrody – po spacerze, po treningu lub jako stały element wieczornego rytuału.Produkt jest przeznaczony do stosowania u zwierząt zdrowych jako wsparcie profilaktyczne lub przy łagodnych, wczesnych oznakach spadku komfortu ruchu (np. sztywność po odpoczynku, niechęć do skakania, wolniejsze wstawanie). Jeśli Twój pies ma zdiagnozowane choroby stawów lub jest w trakcie leczenia, decyzję o włączeniu suplementu warto skonsultować z lekarzem weterynarii.Specyfikacja produktu Marka (Vendor): Royal Canin Linia Weterynaryjna Nazwa: Royal Canin Joint & Ageing Chews Adult Supplements Rodzaj: funkcjonalne przysmaki / chews (suplement w formie gryzaków) Przeznaczenie: wsparcie stawów i zdrowia w okresie starzenia u psów dorosłych Masa netto: 240 g Orientacyjna kaloryczność: 12,5 kcal / sztuka Energia metaboliczna: 3131 kcal/kg Kluczowe składniki funkcjonalne: omułek nowozelandzki zielonowargowy (GLM) 1,4%, olej z alg Schizochytrium sp. (źródło EPA+DHA), sproszkowana pulpa pomidorowa 8% (źródło likopenu), witaminy C i E Skład (wg deklaracji producenta): suszone białka drobiowe, mąka pszenna, glicerol, mąka ryżowa, mączka z zooplanktonu morskiego, suszona pulpa pomidorowa (8%), olej z alg Schizochytrium sp. (źródło kwasów EPA+DHA), hydrolizowane białka zwierzęce, proszek z omułka nowozelandzkiego zielonowargowego (GLM) (1,4%), celuloza sproszkowana, minerały Dodatki dietetyczne (na 1 kg): witamina C 7900 mg, witamina E 12660 mg Dodatki technologiczne: klinoptylolit pochodzenia osadowego 8,1 g; konserwanty Składniki analityczne: białko surowe 19,6%, włókno surowe 1,4%, oleje i tłuszcze surowe 9,2%, popiół surowy 9,9%, wilgotność 18%, EPA+DHA 3% Forma podania: przysmak do żucia, łatwy do dawkowania Zastosowanie: do stosowania z karmami pełnoporcjowymi Royal Canin przeznaczonymi dla zwierząt zdrowych Jak działa i dlaczego jest potrzebnyStawy psa pracują codziennie – podczas spacerów, biegania, wchodzenia po schodach, skoków do auta, a nawet przy zwykłym wstawaniu z legowiska. Z wiekiem oraz wraz z obciążeniem wynikającym z masy ciała (szczególnie u ras dużych i ciężkich) struktury stawowe mogą tracić elastyczność i odporność na mikrourazy. Niekiedy pierwszym sygnałem nie jest wyraźna kulawizna, lecz „drobiazgi”: sztywność po drzemce, wolniejsze tempo, krótsza chęć do zabawy, ostrożność przy schodach czy rezygnacja ze skoków.Royal Canin Joint & Ageing Chews działają wielokierunkowo, ponieważ łączą wsparcie chrząstki i tkanek okołostawowych z ochroną organizmu w okresie starzenia:1) Wsparcie chrząstki i komfortu stawówW formule znajduje się omułek nowozelandzki zielonowargowy (GLM). To składnik często wykorzystywany w dietetyce stawowej, ponieważ naturalnie dostarcza związków wspierających prawidłową strukturę chrząstki. Chrząstka działa jak „amortyzator” – gdy jest dobrze odżywiona, ruch jest płynniejszy i mniej obciążający.2) Kwasy tłuszczowe omega-3 (EPA i DHA) jako element wsparcia stawówEPA i DHA pochodzą z oleju z alg Schizochytrium sp. W kontekście stawów są cenione za udział w utrzymaniu prawidłowych procesów w tkankach oraz wsparcie komfortu ruchu. To szczególnie ważne u psów aktywnych, starszych oraz u tych, które z racji budowy lub masy ciała mocniej obciążają aparat ruchu.3) Wsparcie w okresie starzenia: antyoksydantyWraz z wiekiem rośnie znaczenie ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym. Dlatego w przysmakach zastosowano witaminy C i E oraz sproszkowaną pulpę pomidorową jako źródło likopenu. Antyoksydanty pomagają wspierać organizm w utrzymaniu równowagi, co jest istotne dla ogólnej witalności psa.4) Regularność podawania = realna różnicaSuplementy wspierające stawy najlepiej ocenia się po czasie. To nie jest „tabletka na dziś”. Kluczowe są: systematyczność, prawidłowe dawkowanie oraz dopasowanie całej rutyny (masa ciała, ruch, nawodnienie, dobra karma). Producent wskazuje, że w badaniu własnym Royal Canin 84% opiekunów było zadowolonych z produktu po 2 miesiącach stosowania (na próbie 109 zdrowych dorosłych psów z łagodnymi objawami problemów z poruszaniem się). To podkreśla znaczenie konsekwencji.Dla jakiego zwierzęcia będzie najlepszyGatunek: pies.Wiek: psy dorosłe, w tym szczególnie te wchodzące w wiek dojrzały, u których zaczyna być zauważalny spadek „sprężystości” ruchu lub większa potrzeba regeneracji po aktywności.Wielkość i masa ciała: produkt ma dawkowanie zależne od masy, więc sprawdzi się zarówno u psów małych, jak i dużych. W praktyce szczególnie często wybierają go opiekunowie psów cięższych (np. typ molosów, rasy duże i olbrzymie), ponieważ większa masa ciała to większe obciążenie stawów przy codziennym ruchu.Styl życia: psy aktywne (długie spacery, trening posłuszeństwa, sporty rekreacyjne) – jako wsparcie aparatu ruchu przy regularnym obciążeniu, psy miejskie chodzące po schodach i twardych nawierzchniach – dla poprawy codziennego komfortu poruszania, psy „kanapowe” z tendencją do nadwagi – jako element profilaktyki stawowej (jednocześnie pamiętaj, że kluczowe jest kontrolowanie masy ciała), psy dojrzałe i starsze, u których celem jest utrzymanie witalności i sprawności. Dla jakich psów może nie być idealny: dla szczeniąt i psów rosnących – to produkt opisany jako Adult, dla psów z silnymi objawami bólowymi, wyraźną kulawizną lub po urazie – tu potrzebna jest diagnoza i plan leczenia; przysmaki mogą być jedynie dodatkiem, dla psów z nietolerancją na wybrane składniki (np. białko drobiowe, pszenica) – wrażliwe psy mogą wymagać innego rozwiązania. Jak stosowaćPodawaj przysmaki codziennie, najlepiej o stałej porze, jako element rutyny. Możesz je podawać: bezpośrednio z ręki jako nagrodę, po spacerze/treningu jako „zakończenie aktywności”, z porcją karmy (jeśli pies lubi jeść wszystko razem), w domu jako spokojny rytuał – ważna jest regularność. Najważniejsze zasady: Zawsze przestrzegaj dawkowania z opakowania i nie przekraczaj maksymalnej liczby sztuk na dzień. Uwzględnij kalorie z przysmaków w dziennym bilansie energetycznym psa (1 sztuka ma ok. 12,5 kcal). Zapewnij stały dostęp do świeżej wody. Jeśli pies ma choroby przewlekłe lub przyjmuje leki – skonsultuj włączenie suplementu z lekarzem weterynarii. Dawkowanie (maksymalna liczba sztuk dziennie wg masy ciała): do 1,5 kg: 0,5 sztuki 1,5–7 kg: 1 sztuka 8–12 kg: 2 sztuki 13–17 kg: 3 sztuki 18–22 kg: 4 sztuki 23–27 kg: 5 sztuk ponad 28 kg: 6 sztuk Jeśli Twój pies jest na granicy przedziałów wagowych, wybieraj dawkowanie ostrożnie i obserwuj kondycję oraz masę ciała. Przy psach z tendencją do nadwagi lepiej trzymać się niższej skutecznej ilości w ramach zaleceń producenta i skupić się na redukcji masy oraz kontrolowanym ruchu.Zalety Przemyślana formuła ukierunkowana na stawy oraz wsparcie organizmu w okresie starzenia. Omułek zielonowargowy (GLM) jako składnik wspierający chrząstkę stawową. EPA i DHA z oleju z alg Schizochytrium sp. – wygodne źródło omega-3 bez oleju rybiego. Dodatek likopenu (z pomidora) oraz witamin C i E wspierających ochronę antyoksydacyjną. Forma „chews” ułatwia podawanie – dla wielu psów to po prostu smaczna nagroda. Łatwe dawkowanie zależne od masy ciała, bez konieczności dzielenia kapsułek czy odmierzania proszku. Możliwość stosowania w codziennej rutynie razem z karmami pełnoporcjowymi Royal Canin dla psów zdrowych. Deklarowane przez producenta zadowolenie opiekunów w badaniu własnym po 2 miesiącach regularnego stosowania. Wady To przysmaki – trzeba wliczać je w dzienną kaloryczność, szczególnie u psów z nadwagą. Nie zastępuje diagnostyki i leczenia przy zaawansowanych problemach stawowych; jest wsparciem, nie „lekiem na kulawiznę”. Skład zawiera m.in. białko drobiowe i mąkę pszenną – u psów z alergiami/nietolerancjami może być konieczny inny produkt. Efekty wsparcia stawów zwykle wymagają czasu i regularności; nie jest to rozwiązanie „od razu po pierwszej sztuce”. Wskazówki dla lepszych efektówSuplement stawowy działa najlepiej, gdy jest częścią całego planu dbania o aparat ruchu. Jeśli zależy Ci na realnym wsparciu komfortu psa, zwróć uwagę na te elementy: Masa ciała: nawet niewielka nadwaga wyraźnie zwiększa obciążenie stawów. Redukcja 5–10% masy często przynosi zauważalną poprawę komfortu poruszania. Ruch „mądrze”: zamiast rzadkich, bardzo długich i intensywnych aktywności wybieraj regularne, umiarkowane spacery. Stawy lubią powtarzalny, kontrolowany wysiłek. Rozgrzewka i schłodzenie: u psów aktywnych przed bieganiem warto zrobić kilka minut spokojnego marszu, a po aktywności pozwolić psu wyciszyć się. Podłoże: śliskie panele i schody mogą nasilać przeciążenia. Dywaniki antypoślizgowe w newralgicznych miejscach potrafią zrobić dużą różnicę. Legowisko: stabilne, sprężyste, dobrze izolujące od podłogi – komfort snu i odpoczynku wspiera regenerację. Konsekwencja: jeśli chcesz ocenić efekt, zaplanuj minimum 6–8 tygodni regularnego stosowania oraz obserwuj konkretne wskaźniki (np. tempo wstawania, chęć do zabawy, długość spaceru). Najczęstsze błędy opiekunów Podawanie „od święta”: przysmaki funkcjonalne mają sens przy stałej rutynie, a nie okazjonalnie. Przekraczanie dawki, bo pies prosi: więcej nie znaczy lepiej – rośnie tylko liczba kalorii i ryzyko rozstroju przewodu pokarmowego. Brak wliczenia kalorii: szczególnie u ras dużych i molosów dodatkowe kalorie mogą szybko przełożyć się na nadwagę, która pogarsza stan stawów. Mylenie suplementu z leczeniem: przy kulawiźnie, bólu, wyraźnym ograniczeniu ruchu lub nagłej zmianie zachowania konieczna jest konsultacja weterynaryjna. Brak kontroli postępów: warto raz na 2–4 tygodnie ocenić masę ciała i zapisać krótkie obserwacje (np. „wstaje szybciej”, „nie unika schodów”). Bezpieczeństwo i ważne informacjeRoyal Canin Joint & Ageing Chews to produkt przeznaczony dla psów zdrowych jako codzienne wsparcie. Aby stosować go bezpiecznie: Przechowuj opakowanie w suchym miejscu i zamykaj je po użyciu, aby przysmaki zachowały świeżość. Podawaj pod nadzorem, zwłaszcza jeśli pies ma tendencję do łapczywego jedzenia. Wprowadzaj nowy produkt stopniowo, jeśli Twój pies ma wrażliwy przewód pokarmowy. Jeżeli wystąpią niepożądane objawy (np. biegunka, wymioty, świąd, zaczerwienienie skóry) – przerwij podawanie i skonsultuj się z lekarzem weterynarii. U psów w terapii dietetycznej (np. dieta eliminacyjna, dieta weterynaryjna na konkretne schorzenie) upewnij się u lekarza weterynarii, czy przysmaki pasują do zaleceń. FAQ – pytania, które pojawiają się najczęściejCzy to jest karma czy suplement?To suplement w formie przysmaków (chews). Nie zastępuje pełnoporcjowej karmy – jest dodatkiem wspierającym konkretne obszary: stawy i zdrowe starzenie.Kiedy zobaczę efekty?Wsparcie stawów ocenia się zwykle po kilku tygodniach regularnego stosowania. Producent przytacza wyniki badania własnego, w którym zadowolenie opiekunów oceniano po 2 miesiącach.Czy mogę łączyć z karmą Royal Canin?Tak, produkt został opracowany do stosowania z pełnoporcjowymi karmami Royal Canin przeznaczonymi dla zwierząt zdrowych. Jeśli Twój pies jest na specjalistycznej diecie weterynaryjnej, potwierdź dopasowanie u lekarza weterynarii.Czy mogę podawać psu kilka różnych przysmaków dziennie?Możesz, ale trzeba wliczać wszystkie przysmaki w pulę kalorii oraz trzymać się zaleceń dawkowania. Jeśli używasz też przysmaków treningowych, rozważ zmniejszenie ich ilości na rzecz tych funkcjonalnych.Czy to produkt dla psów starszych?To produkt dla psów dorosłych, ale ukierunkowany na stawy i wspieranie organizmu w okresie starzenia, więc często wybierany jest również dla psów dojrzałych i seniorów (z zachowaniem zaleceń i po konsultacji, jeśli są choroby towarzyszące).O marceRoyal Canin to marka wywodząca się z Francji, znana z podejścia opartego na nauce żywienia i precyzyjnego dopasowania rozwiązań do realnych potrzeb zwierząt. W ramach oferty Royal Canin Linia Weterynaryjna szczególny nacisk kładzie się na współpracę z lekarzami weterynarii, kontrolę jakości oraz receptury tworzone w oparciu o aktualną wiedzę z zakresu dietetyki i fizjologii psów.To, co wyróżnia Royal Canin, to konsekwencja w projektowaniu produktów: jasny cel żywieniowy, konkretne składniki funkcjonalne oraz standardy produkcji nastawione na powtarzalność i bezpieczeństwo. W praktyce oznacza to, że wybierasz produkt zaprojektowany nie tylko po to, by smakował, ale by realnie wspierał wybrane obszary zdrowia – w tym przypadku stawy i witalność psa w okresie starzenia.
$14.18
-
Royal Canin Linia Weterynaryjna Royal Canin Immunity & Digestion Chews Puppy Supplements 100g - wsparcie odporności i trawienia w jednym gryzaku
WstępRoyal Canin Immunity & Digestion Chews Puppy Supplements to funkcjonalne, miękkie przysmaki w formie gryzaków stworzone z myślą o szczeniętach powyżej 6. miesiąca życia. Okres intensywnego wzrostu, nauka nowych nawyków, zmiany środowiska, ząbkowanie, a czasem także wrażliwszy przewód pokarmowy sprawiają, że młody organizm potrzebuje mądrego wsparcia. Ten produkt łączy dwa kluczowe obszary: odporność oraz komfort trawienny, aby pomagać szczeniakowi utrzymać dobrą formę na co dzień.Receptura została opracowana przez zespół specjalistów Royal Canin i opiera się na składnikach aktywnych znanych z korzystnego wpływu na mikrobiotę jelitową oraz naturalne mechanizmy obronne. To nie jest zwykła „treserka” – to przysmak-suplement, który możesz podawać jako element codziennej rutyny, nagrodę w treningu lub wsparcie w okresach, gdy brzuch szczeniaka bywa bardziej wymagający.Chews są smakowite i chętnie akceptowane przez psy, a wygodny format ułatwia dawkowanie. W badaniach własnych Royal Canin 84% opiekunów deklarowało zadowolenie z efektów już po 15 dniach stosowania (próba 106 szczeniąt z lekkimi, okresowymi objawami nadwrażliwości pokarmowej). Specyfikacja produktu Marka: Royal Canin Linia Weterynaryjna Nazwa: Royal Canin Immunity & Digestion Chews Puppy Supplements Rodzaj: przysmak funkcjonalny / suplement w formie gryzaka Waga netto: 100 g Przeznaczenie: wsparcie odporności i przewodu pokarmowego u szczeniąt Wiek psa: powyżej 6. miesiąca życia Smakowitość: opracowane tak, aby były chętnie zjadane przez psy Kluczowe składniki funkcjonalne: witamina C, witamina E, prebiotyki (m.in. fruktooligosacharydy), drożdże jako źródło MOS i beta-glukanów (postbiotyki) Kaloryczność: ok. 6,5 kcal na 1 sztukę (informacja producenta) Forma: miękki chew ułatwiający podawanie i dzielenie Informacja dodatkowa: linia suplementów w formie przysmaków zaprojektowana do stosowania z pełnoporcjowymi karmami Royal Canin dla psów zdrowych Jak działa i dlaczego jest potrzebnyU szczeniąt układ odpornościowy oraz przewód pokarmowy są w fazie dynamicznego dojrzewania. W tym czasie nawet niewielkie zmiany (nowe przysmaki, nagłe „złapanie” czegoś na spacerze, stres związany z nauką zostawania samemu, podróż, wizyta u weterynarza, kontakt z innymi psami) mogą odbijać się na jakości kału i samopoczuciu. Jelita pełnią przy tym podwójną rolę: odpowiadają nie tylko za trawienie i wchłanianie składników odżywczych, ale też są jednym z najważniejszych elementów obrony organizmu, bo to właśnie w obrębie przewodu pokarmowego znajduje się duża część komórek układu immunologicznego.Royal Canin Immunity & Digestion Chews wspierają te procesy poprzez połączenie składników działających na kilku poziomach:1) Wsparcie mikrobioty i bariery jelitowejPrebiotyki (np. fruktooligosacharydy) stanowią „pożywkę” dla korzystnych bakterii jelitowych. Dzięki temu pomagają utrzymać lepszą równowagę mikrobioty, co zwykle przekłada się na stabilniejsze trawienie oraz lepszą jakość kału.2) Postbiotyki i komponenty drożdżyDrożdże będące źródłem mannooligosacharydów oraz beta-glukanów dostarczają związków, które wspierają przewód pokarmowy i mogą sprzyjać prawidłowej pracy jelit. Beta-glukany określane są tu jako postbiotyki – składniki powstające z mikroorganizmów, które mogą korzystnie wpływać na funkcjonowanie przewodu pokarmowego.3) Antyoksydanty dla młodego organizmuWitaminy C i E pełnią funkcję antyoksydacyjną. W praktyce oznacza to wsparcie naturalnych mechanizmów obronnych i ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym. U szczeniąt, które intensywnie rosną, uczą się i eksplorują świat, taki „parasol” antyoksydacyjny jest cennym elementem codziennej profilaktyki.4) Lepsza „codzienna przewidywalność” trawieniaGdy jelita pracują spokojniej, łatwiej utrzymać stałe tempo treningu, socjalizacji i zabawy. Dla opiekuna oznacza to mniej niespodzianek, a dla psa – większy komfort, chęć do aktywności i lepsze wykorzystanie składników odżywczych z diety.To rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy chcesz wspierać szczeniaka, ale nie chcesz wprowadzać ciężkich zmian w żywieniu. Chews są prostym dodatkiem do codziennej rutyny – podawanym w małej dawce, zgodnie z wagą psa. Dla jakiego zwierzęcia będzie najlepszyGatunek: pies.Wiek: szczenięta powyżej 6. miesiąca życia. To ważne, bo skład i konsystencja są dobrane pod potrzeby młodego psa, ale producent wskazuje wyraźnie granicę wieku.Wielkość i typ psa: dla małych, średnich i dużych ras – dawkowanie dobierasz do masy ciała. W praktyce będzie to dobry wybór zarówno dla „mniejszych brzuszków” (np. rasy miniaturowe), jak i dla szczeniąt dużych ras (tag FEEDFIX_MOLOS sugeruje szczególne zainteresowanie opiekunów psów typu molos, które w okresie wzrostu często mają wrażliwszy układ pokarmowy).Styl życia: dla szczeniąt intensywnie trenujących (nauka komend, socjalizacja, szkolenie) – gdy zależy Ci na smacznej nagrodzie z dodatkową funkcją; dla psów, które często podróżują lub uczą się zostawać same – czyli w okresach potencjalnego stresu; dla szczeniąt z delikatnym przewodem pokarmowym, u których zdarzają się okresowe luźniejsze stolce lub gorsza jakość kału (po konsultacji z lekarzem weterynarii, jeśli objawy są nasilone lub nawracające); dla opiekunów, którzy chcą profilaktycznie wspierać odporność i trawienie bez zmiany karmy podstawowej. Nie będzie najlepszy, jeśli: Twój pies ma mniej niż 6 miesięcy lub ma stwierdzoną chorobę wymagającą specjalistycznego postępowania dietetycznego – wtedy priorytetem jest konsultacja z lekarzem weterynarii i dobranie pełnej strategii żywieniowej. Jak stosowaćPodawaj przysmaki zgodnie z zaleceniami dawkowania producenta i nie przekraczaj maksymalnej liczby sztuk na dobę. Chews możesz podawać: jako codzienny dodatek wspierający odporność i trawienie, jako nagrodę w treningu (pamiętając o limicie dziennym), w okresach, gdy szczeniak jest bardziej wrażliwy (np. zmiana rutyny, podróż), nadal w granicach dawkowania. Wskazówka dla psów < 5 kg: producent zaleca podawanie przysmaku przeciętego na pół, aby ułatwić rozgryzanie i dopasować porcję.Dawkowanie (maksymalna liczba sztuk dziennie): do 5 kg: 0,5 sztuki 5–14 kg: 1 sztuka 15–24 kg: 2 sztuki 25–34 kg: 3 sztuki powyżej 35 kg: 4 sztuki Praktyczne podejście: jeśli używasz chews jako nagród podczas treningu, rozważ podzielenie dziennej porcji na mniejsze kawałki i podawanie ich „w ciągu dnia”. Dzięki temu nie przekarmisz psa, a jednocześnie zachowasz wysoką motywację.Woda: jak przy każdym przysmaku – zapewnij stały dostęp do świeżej wody. Zalety Połączenie wsparcia odporności i trawienia w jednym przysmaku – wygodne w codziennym stosowaniu. Składniki wspierające mikrobiotę jelitową (prebiotyki), co pomaga utrzymać prawidłowe trawienie i jakość kału. Witaminy C i E – antyoksydanty wspierające naturalne mechanizmy obronne młodego organizmu. Drożdże jako źródło MOS i beta-glukanów (postbiotyki) – wsparcie funkcji przewodu pokarmowego. Smakowitość – chętnie akceptowane przez psy, co ułatwia regularność podawania. Proste dawkowanie zależne od masy ciała; możliwość dzielenia porcji u psów małych. Niska kaloryczność na sztukę (ok. 6,5 kcal) ułatwia włączenie do diety bez dużego wpływu na bilans energetyczny. Może być używany jako nagroda treningowa, a nie tylko „suplement do miski”. Badania własne producenta: wysoki poziom zadowolenia opiekunów po 15 dniach stosowania (84%). Wady To dodatek, a nie pełnoporcjowa karma – nie zastąpi zbilansowanej diety ani leczenia, jeśli problem jest poważny. Wymaga trzymania się limitów dziennych; przy intensywnym treningu trzeba rozsądnie wliczać je w dzienną pulę przysmaków. Dla psów poniżej 5 kg konieczne jest dzielenie na pół, co dla części opiekunów może być mniej wygodne. Jeśli szczenię ma nawracające problemy żołądkowo-jelitowe, same chews mogą nie wystarczyć – potrzebna jest diagnostyka i plan z lekarzem weterynarii. Skład i co oznacza w praktyceSkład: suszone białka drobiowe, mąka ryżowa, glicerol, śruta pszenna, drożdże (źródło mannooligosacharydów i beta-glukanów) (4,7%), celuloza sproszkowana, mąka pszenna, hydrolizowane białka zwierzęce, tłuszcze zwierzęce, minerały, fruktooligosacharydy.Dlaczego te składniki są tu istotne? Drożdże (MOS i beta-glukany): kluczowy element wspierający jelita – pomaga utrzymać prawidłową pracę przewodu pokarmowego i komfort trawienny. Fruktooligosacharydy (FOS): prebiotyki, które sprzyjają rozwojowi korzystnych bakterii jelitowych. Hydrolizowane białka: białko „pocięte” na mniejsze fragmenty, zwykle lepiej tolerowane; wspiera smakowitość i strawność. Ryż: często wybierany jako źródło węglowodanów o dobrej strawności. Celuloza: źródło włókna, które może wspierać pracę jelit i formowanie kału. Dodatki (na 1 kg karmy): witamina C 480 mg, witamina E 450 mg; dodatki technologiczne: klinoptylolit pochodzenia osadowego 8,1 g; konserwanty.Składniki analityczne: białko surowe 18,2%, włókno surowe 8,0%, oleje i tłuszcze surowe 4,0%, popiół surowy 5,6%, wilgotność 18%, energia metaboliczna 2619 kcal/kg.Co to oznacza dla opiekuna? W praktyce dostajesz miękki przysmak o umiarkowanej zawartości białka i podwyższonej zawartości włókna w porównaniu do klasycznych treserek. To połączenie jest spójne z celem produktu: wsparciem jelit oraz jakości kału, a nie tylko „szybką nagrodą”. Najczęstsze błędy opiekunów przy przysmakach funkcjonalnych „Im więcej, tym lepiej”: przekraczanie dawki może zaburzać bilans żywieniowy i zwiększać ryzyko problemów żołądkowych. Trzymaj się maksymalnej liczby sztuk na dobę. Mieszanie wielu suplementów naraz: równoległe podawanie kilku produktów „na jelita” utrudnia ocenę, co działa, a co nie. Lepiej wprowadzać dodatki stopniowo. Brak obserwacji stolca: to najprostszy wskaźnik pracy jelit. Zwracaj uwagę na konsystencję, częstotliwość i nagłe zmiany. Podawanie na pusty żołądek wrażliwemu psu: część szczeniąt lepiej toleruje chews podane po posiłku lub w jego okolicy. Ignorowanie objawów alarmowych: krew w kale, wymioty, apatia, odwodnienie, szybka utrata masy ciała lub długotrwała biegunka wymagają kontaktu z lekarzem weterynarii. Bezpieczeństwo i dobre praktykiProdukt jest przeznaczony dla psów i powinien być przechowywany poza zasięgiem dzieci oraz zwierząt, które mogłyby rozgryźć całe opakowanie. Zawsze dopasuj porcję do wagi psa, a jeśli masz szczeniaka miniaturowego – dziel przysmak na pół, aby zmniejszyć ryzyko łapczywego połknięcia.Jeżeli Twój pies ma znane alergie pokarmowe lub jest na diecie eliminacyjnej, przed podaniem sprawdź skład i skonsultuj się z lekarzem weterynarii. W razie pojawienia się nietypowych objawów po wprowadzeniu produktu (np. świąd, nasilone gazy, luźny stolec utrzymujący się dłużej) – przerwij podawanie i zasięgnij porady specjalisty. FAQCzy to jest karma czy suplement?To przysmak funkcjonalny (suplement w formie chew). Ma uzupełniać codzienną dietę, a nie ją zastępować.Od kiedy mogę podawać szczeniakowi?Producent zaleca stosowanie u szczeniąt powyżej 6. miesiąca życia.Czy mogę podawać codziennie?Tak, jeśli trzymasz się zalecanej maksymalnej liczby sztuk na dobę i wliczasz przysmaki w całodzienny bilans.Kiedy zobaczę efekty?To kwestia indywidualna. Producent wskazuje, że w badaniach własnych 84% opiekunów było zadowolonych z produktu już po 15 dniach stosowania, jednak reakcja może się różnić w zależności od psa, diety i stylu życia.Czy mogę łączyć z karmą Royal Canin?Tak. Linia tych suplementów w formie przysmaków została opracowana do stosowania z pełnoporcjowymi karmami Royal Canin dla psów zdrowych. O marceRoyal Canin to marka znana z podejścia opartego na nauce, precyzyjnego doboru składników i dopasowywania żywienia do realnych potrzeb zwierząt na różnych etapach życia. Royal Canin Linia Weterynaryjna jest szczególnie kojarzona z wysokimi standardami jakości, ścisłą kontrolą procesów produkcyjnych oraz współpracą ze specjalistami – w tym lekarzami weterynarii i dietetykami zwierzęcymi. To, co wyróżnia markę, to konsekwencja: receptury są projektowane tak, aby wspierać konkretne funkcje organizmu (np. trawienie, odporność, skórę), a nie tylko „dobrze smakować”. W przypadku Immunity & Digestion Chews przekłada się to na funkcjonalny przysmak, który łączy wygodę podawania z celowanym wsparciem młodego psa.
$10.84